Miért ébredsz fel ugyanabban az időpontban minden éjjel
A hagyományos kínai orvoslás szerint a krónikus alvászavart általában a jin-jang egyensúly felborulása okozza, mikor az energiaáramlásban zavar keletkezik. Ez az energia a Qi, amiről úgy tartják, a Földön mindenütt jelen van. Ha jó fizikai állapotban vagy, a Qi szabadon áramlik a testedben, de ha egészségi problémád van, azt valószínűleg az okozza, hogy a Qi áramlását akadályozza valamelyik belső szerv működési zavara. Emiatt ébredsz fel éjjelente.
Most megismerheted tested működését a kínai orvoslás szemszögéből, és végre megtudhatod, miért ébredsz fel minden éjjel ugyanabban az időpontban.
Mi az a kínai meridián óra?
A hagyományos kínai biológiai óra szerint a Qi a 12 fő meridiánon át kering a testben, melyek mindegyike bizonyos belső szervekhez kapcsolódik. Egy ciklus 24 órás, míg a test különböző rendszereinek Qi-vel való feltöltődése 2 órát vesz igénybe.
Éjjelente a Qi befelé húzódik, hogy feltöltse testünket. Tehát, ha az alvásban mindig ugyanabban az időpontban támad zavar, valószínűleg az egyik szervnél vannak problémák, mert az energia nem tud átjutni rajta, ekkor felébredünk.
21-23 óra között: Pajzsmirigy
Az alvás korai szakaszában az endokrin rendszer regenerálódik, a vérerek pedig aktívabbá válnak. Ez azt jelenti, hogy ha bármilyen probléma van az immunrendszerrel, a pajzsmiriggyel, a mellékvesével vagy az anyagcserével, ebben az időpontban felébredünk.
Ha 21 és 23 óra között nehezen tudunk elaludni, az a túlzott stressz és aggodalom jele lehet. Hogy ebben a fázisban javítsd az alvás minőségét, érdemes meditálnod, lefekvés előtt jógáznod, felváltva izmokat megfeszítő és ellazító gyakorlatokat végezned.
23-1 óra között: Epehólyag
Az epehólyag termeli az epét, amire az emésztéshez és a felszívódáshoz van szükség, hogy a nap közben elfogyasztott összes zsírt le tudja a szervezet bontani. Ha ez idő alatt felébredsz, valószínűleg epeköved van, vagy oda kell figyelned a zsírfogyasztásra, és több egészséges zsírt kell enned.
Az epehólyagot az érzelmi csalódással, az önbizalomhiánnyal, a nehezteléssel és a keserűséggel is összefüggésbe hozzák. Hogy vissza tudj aludni, gyakorold a feltétel nélküli elfogadást és a megbocsátást mások felé.
1-3 óra között: Máj
Ebben az időszakban a szervezet megtisztítja önmagát, eltávolítja a méreganyagokat a vérből és a szövetekből. Ha ilyenkor ébredsz fel, azt mutatja, hogy a májnak túl sok méreganyaggal kell foglalkoznia. Hogy segítsd a működését, próbálj több tiszta vizet inni, csökkentsd az alkohol- és koffeinfogyasztásodat.
Ha ebben az időszakban ébredsz, azt is jelentheti, hogy tele vagy negatív érzelmekkel, mint a harag, a frusztráltság, a bűntudat vagy a düh. Ezeket az érzéseket kezelned kell, hogy az alvásod helyreálljon.
3-5 óra között: Tüdő
A tüdő a legelső szerv, amit a Qi energiával tölt fel azáltal, hogy összegyűjti az oxigént és továbbszállítja a többi szervhez, hogy felkészítse őket a következő napra. Ha ilyenkor ébredsz, és vannak olyan tüneteid, mint a köhögés, a horkolás, orrdugulás, feltehetően túl sok váladék vagy a rossz étrend okozza.
A tüdő szintén kapcsolódik bizonyos érzelmi állapotokhoz, mint a szomorúság és a bánat. Engedd el ezeket az érzéseket! Végezz légzőgyakorlatokat, ez segíthet az alvásban.
5-7 óra között: Vastagbél
A reggel ezen szakaszában az energiaáramlás a vastagbélre koncentrálódik, ami eltávolítja a salakanyagokat a szervezetből. Ha a vastagbél nem működik megfelelően, székrekedés, hízás vagy idő előtti öregedés léphet fel. Hogy segítsd a működését és ezzel az alvásodat is, nyújtsd az izmaidat, igyál sok vizet, és rögtön felkelés után menj wc-re.
Érzelmi blokkok is okozhatják az ebben az időben való rendszeres felébredést. Ha úgy érzed, megragadtál, védekezned kell vagy türelmetlen vagy, rázd le magadról ezeket az érzelmi terheket!