A szakemberek megnevezik a leggyakoribb szépséghibákat, amelyeket folyton elkövetünk
Sokan sok pénzt költenek pórus-összehúzó szérumokra, kerülik az alkoholtartalmú bőrápoló szerek használatát, és minden bizonnyal néha pihentetik a körmüket a géllakk alkalmazása során. De vajon valóban ezt kell tenniük?
Úgy döntöttünk, hogy információt gyűjtünk néhány népszerű tévhitről, és elmagyarázzuk, hogy miért nem igazak a legelterjedtebbek.
13. Az alapozó elkerülése
Valójában az alapozó nem okozza a bőr öregedését. A tanulmányok azt mutatják, hogy azoknak a nőknek, akik ezt a típusú sminket használják fiatalabb kinézetű a bőre. A helyzet az, hogy az alapozók és púderek védik a bőrt a város szmogjától, portól és a széltől. Ezenkívül az alapozó összetevői az antioxidánsok, az E és C vitamin, valamint a hasznos olajok révén megakadályozza a bőr öregedését. Természetesen nem szabad túl sokat használni – időnként hagyd, hogy a bőröd pihenjen, és az is hihetetlenül fontos, hogy lefekvés előtt lemosd a sminkedet.
12. Az éjszakai krém mellőzése
Amint felkészülsz az éjszakai pihenésre, a bőröd is teszi! Éjszaka zajlik a helyreállítási folyamat, így az arcmosás után ne hagyd ki az éjszakai krémet! Nem tömíti el a pórusokat, és továbbra is engedi a bőrödet lélegezni.
11. Azt hinni, hogy az alkoholtartalmú kozmetikumok kiszárítják a bőrt
Az alkohol természetesen szárítja a bőrt. De a legtöbb esetben a csomagoláson szerepel az “Alkohol” felirat. Nehéz elképzelni a kozmetikumok előállítását ezen összetevő nélkül. Gyakran használják oldószerként, hidratálóként, antioxidánsként és emulgeálószerként. Leggyakrabban olyan összetevőket láthatsz, mint a sztearil-alkohol (simít és hidratál), propilén glikol (hidratál), cetil-alkohol (sűrítő), SD-40 alkohol (oldja az olajat) és tokoferol (antioxidáns). Tehát az ilyen típusú alkoholokban nincs semmi veszélyes.
10. Azt feltételezni, hogy a narancsbőr attól függ, hogy mennyi vizet iszunk
Az a javaslat, hogy több vagy kevesebb vizet kell inni ahhoz, hogy megszabaduljunk a narancsbőrtől, nem fog eredményt hozni. Mivel sem a kevés, sem a túlzott nedvesség nem okozhatja a cellulitisz megjelenését a testeden. Zsírsejtjeink 10%-a víz. Tehát általában sem a víz korlátozása, sem a túlzott fogyasztás nem okozhat észrevehető változásokat. Az egészséges életmód azonban nagyon jó eredményeket hozhat.
9. Azt hinni, hogy a gyakori manikűröztetés, káros a körömre
A körömlakk valójában erősebbé teszi a körmödet, ha néhány egyszerű szabályt követsz. Először egy speciális alapréteget kell felvinni a körmökre, ami vitaminokat tartalmaz. Ezután jön a körömlakk, ami megvédi a körmöt a mindennapi mikrokárosodástól.
A körmöknek nem lehet oxigénhiánya, mert a keratin az, ami az összes szükséges tápanyagot kapja a véráramból.
8. Hideg vízzel hajat mosni, hogy fényes legyen
A hideg víz nem teszi fényesebbé a hajadat. A hideg az erek ideiglenes beszűküléséhez vezet, ami azt jelenti, hogy a tápanyagok hajba való áramlása megáll.
Aminek igazán kellő hatása van, az egy jó hajkondicionáló. Csak annyit kell tenned, hogy lemosod a sampont a hajadról, felkened a hajkondicionálót és rajta hagyod néhány percig.
7. Azt hinni, hogy ugyanazt a kozmetikumot hosszú ideig használni rossz
Néhányan úgy vélik, hogy a kozmetikumokat azonnal le kell cserélni, amikor kifogynak. A valóság az, hogy nincs olyan krém, sampon vagy dezodor, amely függőséget okozhat – különben úgy kezelnék őket, mint drogokat. A bőr, a haj és a köröm állapota számos különféle tényezőtől függ, mint például az életkor, az ételek és a hormonális egyensúly. Ha a bőrápolási termék nem olyan hatékony, mint régen, akkor lehet, hogy a bőrödnek másfajta ápolásra van szüksége. Tehát új kozmetikumokra van szükséged.
6. Azt hinni, hogy az UV-fény nem árt a hajadnak
Az ultraibolya fény károsíthatja a hajadat, de határozottan csökkenti a keratin erősségét. Hosszú ultraibolya expozíció után a haj száraz és törékeny lesz. A sérülések elleni védelem érdekében használhat spray-ket, hajformázó termékeket és vízálló hajkondicionálókat. Fontos szem előtt tartani, hogy a szokásos samponok és UV-szűrőkkel ellátott kondicionáló szerek nem fogják ugyanazt a hatást elérni, mivel vízzel egyszerűen lemosódnak.
5. A pórusok összehúzása speciális szérumokkal
Néhányuknak ez csalódást okozó hír lehet, de sajnos nincs olyan termék, amely összehúzhatná a pórusokat. A bőr pórusainak méretét az egyén génjei határozzák meg. A kozmetikumok használata csak rövid távú vizuális hatást eredményez – a pórusok kevésbé észrevehetők, mert keratinnal, verejtékkel és baktériumokkal vannak borítva. És ahhoz, hogy a pórusok valóban kevésbé észrevehetők legyenek, használj egy jó korrektort vagy alapozót.
4. Azt hinni, hogy minden természetes kozmetikum hipoallergén
A legtöbb esetben csak az egyik összetevő vált ki allergiás reakciót. És nem számít, hogy a termék természetes vagy szintetikus. Tehát, mielőtt új terméket vásárolsz, próbálj szerezni egy mintát, és tegyél belőle a karodra, hogy kiderüljön, allergiás vagy-e rá. Ily módon csökkentheted a haszontalan és káros termékek vásárlásának kockázatát.
3. Csak ugyanazon termékskála kozmetikumait használni
A vállalatok kozmetikai sorozatokat állítanak elő, amelyeknek számos problémát meg kell oldaniuk. De néha előfordul, hogy a sorozat nem minden terméke működik jól nálunk. Például a krémek nagyon jól hidratálják a bőrt, de a tonik kiszárítja. Ebben az esetben nincs semmi rossz abban, ha megvásároljuk egy másik cég termékét. Fontos a termékeket úgy kiválasztani, hogy azok megfeleljenek a bőrödnek.
2. Nem használsz ránctalanító krémet a lehető legkorábban
A fiatal bőrnek általános karbantartásra van szüksége: hidratálás, védelem az UV-fénytől és más káros tényezőktől. Ha túl korán kezded használni a ránctalanító krémet, fennáll a bőrirritáció vagy allergiás reakció veszélye. Ezenkívül a bőr leállíthatja a kollagéntermelést, külső segítséget remélve. Tehát csak akkor van szükséged ránctalanító termékre, ha észreveszed az öregedés első jeleit.
1. Szűk lófarok viselése
A szűk lófarok nagyon kényelmes, különösen szeles időben. Ugyanakkor nagyon sok probléma létezik, amelyhez az ilyen lófarok viselése vezethet. A fejfájás és a migrén mellett a szoros lófarok hajhullást is okozhat. A haj folyamatos húzásától meglazulnak a hajhagymák gyökerei, ami gondot okozhat az új haj növekedésében. Tehát, ha lehetséges, ne viselj szoros lófarkat.
Ezek közül te melyik hibát követed el? Mondd el nekünk kommentben!