Drámai a hatása! Ez a legjobb természetes vércukorcsökkentő
Frissít, finom, és erősebb a hatása, mint a vércukorcsökkentő gyógyszereké… Ráadásul az ára sem borsos.
Számos olyan gyógynövény ismert a természetgyógyászatban, ami jó hatással van a vércukorszintre. Ezekre példa a koreai ginzeng, a gymnema, a vöröshagyma, a fokhagyma és a lenmag. Néhány vitamin és ásványi anyag is bizonyítottan vércukor stabilizáló hatású. De egyik sem olyan erős, mint a fahéj.
Évezredek óta ismerjük. Az ókori görögök és Róma egyik kedvenc gyógyszere volt, mivel ismerték az emésztésre gyakorolt áldásos hatását. Bár a mai napig nem tudják a kutatók, hogy miért működik, de valószínűleg köze van ahhoz, hogy megemeli a gyomor hőmérsékletét. Bármi is az ok, a fahéj számos kellemetlenséget enyhít, ami az emésztési zavarok témakörébe tartozik.
Fogyaszd tehát bátran, akkor is, ha nincs semmilyen betegséged, csupán fáznak a végtagjaid, szereted a hideg italokat, vagy magas a vérnyomásod. Amennyiben viszont cukorbetegséget diagnosztizáltak nálad, mindenképpen beszélj a kezelőorvosoddal és próbáld ki a fahéjat. Ne kezdj kevesebbel, mint napi 2-3 gramm.
Így alkalmazd!
A legjobban kivitelezettnek tűnő vizsgálatban naponta egy, 3 és 6 grammos adagokat kaptak a magas vércukor értékekkel rendelkező páciensek és 60 napon át vizsgálták az éhgyomri vércukorszintjük alakulását. A 20. napra még csak azoknak csökkent látványosan az értéke, akik 6 grammot kaptak naponta. A negyvenedik napra azonban mindhárom csoport értékei javultak és a hatvanadik napra nagyjából azonos mértékű csökkenést mutatott mindhárom csoport éhgyomri vércukor értéke. Átlagosan 25%-os volt a csökkenés, amivel többen az egészséges szint közelébe kerültek.
Ez a mértékű csökkenés több esetben jobb, mint amit gyógyszerrel el lehet érni. Mivel a fahéj nem járul hozzá napi kalóriabevitelhez, bátran javasolható a 2. típusú cukorbetegeknek, amennyiben nem szednek gyógyszert.