Sokk! Ilyen káros folyamat történik a testedben 10 órával körömlakkozás után

A szépségnek ára van, de nem tudtuk, hogy az egészségünkkel kell fizetni!

Kis túlzással kijelenthetjük, hogy minden nő lakkozta már a körmét. Van, aki végül a természetességre szavaz, van, aki csak alkalmakra ken fel egy kis lakkot, de akadnak olyanok is – szép számmal -, akik heti rendszerességgel változtatják kaméleon módjára körmük színét. Szóval nem akarunk vészmadarak lenni, de erről a kutatási eredményről szerintünk minden nőnek tudnia kell.

Minket teljesen lesokkolt a Duke Egyetem és az EWG közös kutatása. Bár tisztában vagyunk azzal, hogy a körömlakk összetétele közel sem természetbarát, azt hittük ezek a kémia anyagok nem fejtenek ki káros hatást a szervezetünkre. Hittük. A friss kutatás eredmény szerint viszont rengeteg top körömlakk sokkal károsabb, mint azt elsőre gondolnánk. A kutatók 24 nőt teszteltek, akik egyszerre festették ki körmüket, majd azt figyelték, mérhető-e méreganyagok jelenléte a szervezetükben. És a válasz sajnos igen. Bizonyos idő elteltével káros toxinokat jelentek meg a tesztalanyok szervezetében. Döbbenet, nem? Hisz csak körömlakkozásról beszélünk.

Az eredmények azt mutatták, hogy a résztvevők 100%-nál(!!) mértek a trifenil-foszfát jelenlétet 10 órával a körömlakkozás után. Ezután a kutatók 10 különböző körömlakkot vizsgáltak, melyek közül nyolc tartalmazta az imént említett vegyi anyagot. Sőt, ezek közül 2 üvegén fel sem volt tűntetve a trifenil-foszfátot az összetevők között.

De mi is ez a trifenil-foszfát?

Az egyik fő aggodalom a trifenilel kapcsolatban az, hogy megzavarja az endokrin rendszer működését, ez pedig hatással lehet a hormonrendszerre, az anyagcserére, de akár a nőket sújtó egyre gyakoribb meddőségben is szerepet játszhat. A történetben pedig különösen veszélyeztetettek a fiatal lányok, hiszen a rendszeres körömlakkozása az egészséges hormonális fejlődésükben okozhat zavart.

A trifenil-foszfát legfontosabb jellemzői:

-Idegméreg

-Endokrin toxin

-Irritáló hatású

-Allergén

Szintén kerülendő vegyületek:

-Formaldehid

-Toluol

Ha te is fontosnak tartod ezt a hírt, oszd meg a cikkünket a Facebookon!