5 pusztító érzelem, amely fizikailag is megbetegít!
Amikor egy adott ponton egy negatív érzés nagyban meghatározza a napjainkat, a létünket, az hatással lesz a biológiai testfelépítésünkre is, például mentális ideggyengeség, pánikroham alakul ki, amely a szerveink működésére is káros hatással bír. A negatív érzések önmagukban nem ártanak, hiszen rövid távon a túlélésre ösztönöznek, ilyen a stressz is, viszont ha huzamosabb ideig fennáll a kedvezőtlen érzelmi állapot, akkor abból az évek elteltével szervi bajok lehetnek.
Egy román pszichológus, Laura Maria Cojocaru szerint amikor a negatív érzelem szintje átlépi az elviselhetőség határát, már testi szinten is érzékelni lehet a hanyatlást, ami betegségek formájában nyilvánul meg. A testi rendellenességek súlyossága a negatív érzelmek mélységétől, intenzitásától függ. Azonban ez nem egyik napról a másikra történik, hanem évek alatt.
Kétféle kezelési módszert szoktak alkalmazni:
1. Van a gyógyszeres kezelés, ami viszont nem szünteti meg a negatív érzéseket, csak a tüneteket kezeli, de hosszabb távon nem hatásos, mert a beteg immunisá válhat tőle.
2. A másik megoldás a pszichoterápia, ahol szakember segítségével deríthetők ki a nyomasztó érzések okai.
Most 5 olyan negatív érzelem következik, amelyek súlyos betegségeket idézhetnek elő.
1. Félelem – képzelt vagy valós ok okozta aggodalom
Azok, akik félnek, feszültek, bátortalanok, sebezhetőnek érzik magukat, és úgy érzik, hogy senkire és semmire nem számíthatnak, jobb ha időben cselekednek, mert a feldolgozatlan félelem leginkább gyomor- és vesebántalmakat okoz, de gyakori lehet a derék- és nyakfájás is.
2. Ha nem tudunk megbocsátani
Azok az emberek, akik nem bocsátanak meg másoknak, azért teszik mert félnek, hogy ezzel gyengének tűnnek. A megbocsátás azért fontos, hogy lelki békére találjunk, védve ezáltal az egészségünket. Ha nem tudunk megbocsátani, azzal gyengül az immunrendszerünk, és így nő a megbetegedés esélye.
3. Düh – spontán érzelmi kitörés, amit tehetetlenség érzése, vagy egy megváltoztathatatlan dolog vált ki
Ilyenkor szó szerint az érintett emberek testét elönti a düh, ami ha hosszabb ideig fennáll, akkor az a májuknak okozhat károkat. Azért a máj, mert ez a szerv szabadít meg a méreganyagoktól, és a düh pedig sok káros kémiai vegyület kiválasztását indítja be a szervezetben. Emellett az agy- és gyomorműködést is károsan érintheti, valamint a fertőzések előfordulási esélye is nőhet.
4. A biztonságérzet hiánya
Ezek az emberek önbizalomhiánnyal is küzdenek, mindent megkérdőjeleznek, nem mernek új dolgokba belevágni, és mindennél jobban vágynak a megerősítésre. Ha a helyzet több éven keresztül is fennáll, akkor gyomor, térd, boka, hátgerinc, váll, nyak problémák alakulhatnak ki.
5. Szégyenérzet – akkor jelentkezik, amikor az emberek véleménye sokkal fontosabb, mint az egyéné
Ezek az emberek úgy érzik, hogy mások ítélkeznek felettük, hogy nem elég jók, nem elég okosan, erősek, stb. Így egyszerűen azt érzik, hogy az ő belső erejük valaki másnak a kezében van, ami szégyenérzettel jár. Ez pedig hatással lesz a bőrre, a gyomorra, a gerincoszlopra.