A szorongó siket pár kipróbál egy népszerű éttermet – rájönnek, hogy a séf csak miattuk tanulta meg a jelnyelvet
Ez az étterem mindent megtett, hogy egy siket párnak emlékezetes élményt nyújtson.
A vacsora az élményről szól. A jó étel, a kellemes légkör és a kiváló felszolgálás nagyon fontos, ha egy különleges vacsoráról, egy baráti találkozóról vagy egy ünnepi vacsoráról van szó.
Elképzelheted tehát, mennyire megható volt egy pár számára, amikor egy különleges vacsorát foglaltak, és kiderült, hogy a séf megtanulta számukra a jelnyelvet.
Egy várva várt foglalás
Az év elején Melissa Keomoungkhoun és férje, Victor Montiel foglaltak asztalt a Tatsu Dallasban egy egyedülálló kóstolómenüre. Az étterem mindig tele van – a foglalások havonta csak kétszer nyílnak meg, és minden időpontot előre kell fizetni, ha meg akarod tapasztalni a jellegzetes Sushi Omakase Experience élményt.
A Today szerint Melissa és Victor szuper izgatottak voltak a közelgő foglalásuk miatt. De volt némi aggodalmuk is emiatt. A pár siket, és tudták, hogy az általános élmény része, hogy Tatsuya séf az éjszaka folyamán elmagyarázza, hogy milyen ételt fognak felszolgálni.
„Amikor étterembe megyünk, általában felkészülünk a személyzettel való kommunikációra, például arra, hogy a hangunkat amerikai jelbeszéddel használjuk” – magyarázta Melissa a kiadványnak.
Melissa mégis előre elküldött egy e-mailt az étteremnek, hogy elmagyarázza a családja helyzetét, és hogy hogyan tudnák még mindig élvezni az egész élményt anélkül, hogy hallanák a séfet.
Különleges bánásnód
Miután megkapták az e-mailt, az étterem előre elküldte Melissának és férjének a kóstolómenüt, hogy előre képet kaphassanak arról, milyen lesz az este. A vacsora estéjén egy részletesebb menüt is ígértek.
„Még az ital/koktél menüt is elküldték nekünk, hogy előre átnézzük, csak azért, mert úgy gondolták, hogy ez a legjobb módja annak, hogy közvetlenül kommunikáljanak velünk!”. tette hozzá Melissa.
Amikor a pár megérkezett, még nagyobb meglepetés érte őket: a személyzet amerikai jelnyelven (ASL) üdvözölte őket.
„Amikor a férjemmel beléptünk az előcsarnokba, Janice, az italfogyasztási igazgató, Tatsu felesége és Tatsu ASL nyelven üdvözölt minket” – mondta Melissa. „Mivel a személyzet jelelt a Tatsunál, nem éreztük magunkat mellőzöttnek, még akkor sem, ha ez némi figyelmet keltett a teremben”.”
Melissa nővére, aki online ételszerkesztő, a Twitteren osztotta meg húga élményét. Elmondta, hogy Tatsuya Sekiguchi séf megtanulta, hogyan kell elmutogatni a teljes kóstolómenüt a párnak, és volt egy nyomtatott kiadvány, ami segít neki, ha elakadna.
„Elképesztő volt, és majdnem megríkatott” – írta a húga, Nataly Keomoungkhoun.
„Szinte állandóan a Tatsuról beszélünk, és szeretnénk újra visszamenni, mert felülmúlták az elvárásainkat, semmit sem hagytak ki” – tette hozzá Melissa.
Minden élményt különlegessé téve
Tatsuya séf minden bizonnyal nagy figyelmet kapott Melissa és Brian befogadásáért. A séf-tulajdonos szerint azonban minden vendégének ezt az élményt szeretné nyújtani.
„A legemlékezetesebb élményem még New Yorkban volt, amikor egy 4. stádiumú rákos beteg érkezett vacsorázni. Tudta, hogy nem sok van neki hátra az életéből, és az volt az álma, hogy Japánba menjen sushit enni” – emlékezett vissza a séf a Todaynek.
„Az este végén, mielőtt elmentek volna, a barátja odajött hozzám, hogy elmesélje a történetüket. Mindannyian le voltunk nyűgözve” – tette hozzá. „Az én hitem szerint minden nap, és mindenki különleges”. Most abban reménykedik, hogy a pár visszatér.
„Nem tanultam meg teljesen. Megtanultam azokat a kifejezéseket, amelyeket a szolgálat során használnom kell” – mondta. „Reméljük, hogy visszatérnek, így addig a napig mindannyian tovább tanuljuk és tanuljuk az ASL-t.”
Különbözőségeink megünneplése
Melissát és férjét azért érintette meg annyira a Tatsu Dallasban szerzett élményük, mert nekik mindig kétszer olyan keményen kell dolgozniuk, hogy másokkal kommunikáljanak. A Tatsu személyzete segített enyhíteni ezen a stresszen, és egy nyugodt és emlékezetes vacsorát adott nekik, amit soha nem fognak elfelejteni.
Chef Tatsuya Sekiguchi also learned how to sign the entire tasting menu. My sister said she saw a printout behind the bar of how to sign parts of the menu. It blew her away and nearly brought me to tears. Here’s a video of him signing some menu items. pic.twitter.com/eSaHfrZCLA
— Nataly Keomoungkhoun (@natalykeo) November 22, 2022
Ez egy nagyszerű példa a vendéglátásra és arra, hogy egyes létesítmények milyen lépéseket tesznek annak érdekében, hogy vendégeik különlegesnek és nyugodtnak érezzék magukat. Ez egy történet a kedvességről is, és arról, hogy valami egyszerű dolgot tegyünk azért, hogy valaki más úgy érezze, megbecsülik és észreveszik.
Nem kell megtanulni egy másik nyelvet ahhoz, hogy átadjuk a jó hangulatot (bár sosem árt megpróbálni). Ehelyett arról szól, hogy felismerjük és megünnepeljük a különbözőségeinket, és megpróbálunk apró dolgokkal segíteni másoknak, hogy elfogadva érezzék magukat.
Például beépíthetsz valakinek a gyermekkorából származó ételeket az ünnepi vacsorádba. Vagy akár kérdezz rá egy barátod egyedi élményeire, amikor legközelebb kávézni mentek.
A nap végén a különbözőségeink megünneplése és megértése, valamint az, hogy mi tesz mindannyiunkat egyedivé, jó érzés, és ezt könnyen terjesztheted egyszerű kedvességgel – ahogyan Tatsuya séf is tette.