A "lány, aki nem tud mosolyogni" kitaszított volt a könyörtelen zaklatás miatt — 25 évesen "gyönyörű" és modellként dolgozik
Egykoron ő volt az a lány, aki könyörtelenül elviselte a zaklatást és azt, hogy kitaszítottként kezelték. Idővel a lekicsinylő megjegyzéseket magába szívta, és eljutott arra a pontra, hogy kételkedni kezdett saját értékében. Mára ugyanez a lány, akit folyamatosan úgy éreztettek, hogy nem szívesen látják a társadalomban, gyönyörű, magabiztos és feltörekvő fiatal nővé vált – és ez még csak a kezdet.
Az új-zélandi Tayla Clement Moebius-szindrómával született, egy olyan szokatlan neurológiai rendellenességgel, amely arcbénuláshoz vezet, és korlátozza szemöldöke, szeme és felső ajka mozgását, ami lehetetlenné teszi számára a mosolygást.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
„A moebius szindróma 3-4 millió emberből egyet érint, és ez a 6. és 7. koponyaidegemet, ami azt jelenti, hogy a szemöldököm nem mozog, a szemeim nem követik a balról jobbra haladást, és a felső ajkam nem mozog, ami azt jelenti, hogy nem tudok mosolyogni, tehát alapvetően arcbénulás, vagy én úgy szeretem nevezni, hogy ingyenes botox 😅” – magyarázta egy Instagram-posztban.
Megfélemlítettek és kitaszítottként kezeltek.
Az állapotával együtt felnőni kihívásnak bizonyult, Tayla gyermekkorában súlyos zaklatást élt át. Felidézte, hogy az emberek zacskókat hoztak az iskolába, és azt javasolták neki, hogy tegye a fejére, mert annyira csúnyának találták, hogy nem akarták látni. Hozzátette, hogy ha valaki úgy nő fel, hogy azt mondják neki, hogy csúnya és értéktelen, az oda vezethet, hogy elhiszi ezt, mert nem tud mást.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Iskolai évei jelentős akadályokat jelentettek számára a társaitól való erőteljes különbségei miatt. Amikor Tayla 5-6 éves korában elkezdte az iskolát, a tanárok és a diákok másképp bántak vele, mint mindenki mással, ami miatt kitaszítottnak érezte magát.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
„Nemcsak én gondoltam azt, hogy nem vagyok elég jó, mert „nem tudtam mosolyogni”, hanem sokan mások is… az emberek egy konkrét csoportja az iskolai rögbi csapat volt… A kis Tayla annyira traumatizált volt, nemcsak az iskolai rögbi csapat, hanem általában az iskolai élete…” – emlékezett vissza Tayla a gyerekkori zaklatásra.
„Az iskolai rögbicsapat nevetség tárgya voltam; én voltam a mindennapi szórakozásuk, és nem csak ők találták szórakoztatónak, hogy gúnyolódjanak rajtam, vagy hogy letépjék a hátizsákomat a hátamról és elvegyék tőlem, hanem sok más társaim és tanáraim is” – folytatta.
Nemkívánatosnak éreztem magam
11 éves korában egy sebészeti beavatkozást végeztek Taylán azzal a céllal, hogy a combjából a szája sarkába átültetett szövetek segítségével javítsák a mosolygási képességét. Annak ellenére, hogy 12 hónapos gyógyuláson ment keresztül, az orvosok nem tudták stimulálni az arcában lévő idegeket, ami nem eredményezett javulást.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Tayla hosszabb ideig szégyenérzetet hordozott magában. Tapasztalatairól így nyilatkozott: „Az, hogy olyan emberként nőttem fel, akit mindig kigúnyoltak a kinézetem miatt, valóban azt az érzést keltette bennem, hogy nem látnak szívesen a társadalomban. Úgy éreztem, hogy nem elég jó Taylának lenni, hogy 100-szor keményebben kell dolgoznom, mint mindenki másnak, hogy beilleszkedjek, csak azért, mert nem tudok mosolyogni.”
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A gyötrelem Tayla egész iskolás évei alatt folytatódott. 17 éves korára naponta akár tíz rohamot is kapott, amit az orvosok súlyos traumatikus stressz által kiváltott disszociatív rohamnak diagnosztizáltak. Tayla megjegyezte, hogy az orvosok a mentális egészségét egy PTSD-ben szenvedő katonáéhoz hasonlították.
Nem volt hajlandó feladni
A kihívások ellenére Tayla lelke töretlen maradt. Megtalálta a belső erőt, hogy higgyen önmagában, és megemlítette, hogy jelentős mennyiségű belső munkát végzett. Csak néhány éve fogadta el magát teljesen, de körülbelül négy éve volt az önszeretet, elfogadás és felfedezés útján.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Elmondása szerint ez egy fejlődési folyamat volt, amely az idő előrehaladtával egyre jobb lett. Ezzel az újdonsült önelfogadással merész lépésre szánta el magát, és nyilvános Instagram-profilt hozott létre. Tayla, aki most már jól érzi magát a kamera előtt, megosztja a fotóit és elmeséli a történetét az interneten, azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet az egyediség elfogadásának fontosságára.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Tayla erejének nagy részét támogató családjának köszönheti. Az életében betöltött szerepükre reflektálva elmondta, hogy szülei csodálatosak voltak. Még fiatalabb korában sem bántak vele másként, és ezért nagyon hálás volt. Mindig szerették és támogatták őt mindenben, amit csak akart, és szerencsésnek tartotta magát, hogy a sarkában tudhatta őket.
Karriert csinált magának
Tayla már nem érzi magát kitaszítottnak, és magabiztosan, félelem nélkül alakít ki értelmes kapcsolatokat. Nagyra értékeli az egyedül töltött időt, de könnyedén vállalja a társas érintkezéseket, amit az edzőtermi edzések és a meditáció is segít az önelfogadás felé vezető úton.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Tayla, aki a múltban legyőzte a zaklatást, szívből jövő üzenetet közvetít azoknak, akik az elfogadásért küzdenek, hangsúlyozva, hogy az ember méltósága nem attól függ, hogy megfelel-e mások elvárásainak. Tayla szerint: „Nem kell megváltoznod ahhoz, hogy elfogadjanak; érdemes vagy az elfogadásra, bármi legyen is az”.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A korábban magányossággal küzdő Tayla élete megváltozott, amikor 2022-ben modellszerződést kötött a Zebedee Talenttel, és így másokat is inspirálhatott. Hálás az útjáért, elismeri az érzelmi űrt, amit egykor érzett, és hangsúlyozza az emberek motiválásából és segítéséből származó örömöt.
A Zebedee Talent, amely sokszínű tehetségeket képvisel, köztük Taylát is, kulcsszerepet játszott az egyedi perspektívák bemutatásában. A népszerűbb nevén „A lány, aki nem tud mosolyogni” Tayla már nem törődik azzal, hogy mit gondol róla a világ. „Úgy döntök, hogy a mosolyomat az enyémnek tekintem; ez tesz engem, magammá, és tényleg csak ennyi az egész 🙂🙃” – nyilatkozta büszkén.
A 25 éves nő ma már modellkarrierje előtt áll, és reméli, hogy történetének megosztásával másokat is inspirálhat. Gyakran kap elismerő szavakat és támogatást rajongóitól, akik gyönyörűnek és igazi szépségnek tartják. Ha valami, akkor Tayla története a bizonyíték arra, hogy hatalmunkban áll úgy átírni a történelmünket, ahogy nekünk tetszik.