Hogyan változtak meg a „Gladiátor” karakterei, és 9 rejtély a filmről, amit csak kevesen ismernek
A Gladiátor Ridley Scott egyik legjobb filmje. Ez vitathatatlan. Még az akadémia is elismerte. 5 Oscar szobrocskát kapott, beleértve a legjobb film díját is. Főszereplői Russel Crowe, Joaquin Phoenix és Connie Nielsen. 2000. május 5-én jelent meg az Egyesült Államokban, és hamar kasszasiker lett.
Gondoltunk hozunk néhány apróságot a filmmel kapcsolatban. Egyrészt megnézzük, hogy mi lett a filmben játszó színészekkel, illetve mutatunk Nektek néhány érdekességet, melyet nem biztos, hogy tudtatok.
Nézzük tehát a főbb szereplőket.
Russel Crowe (Maximus)
Filmproducer, rendező és zenész. A Gladiátorral futott be és nyílt szélesre számára Hollywood kapuja. Játszott a Rendes fickókba, Nyomorultakban, az új Múmiában és ő volt Jor-El, Superman apja az Acélemberben.
Joaquin Phoenx (Commodus)
Joaquin Rafael Phoenix amerikai színész, környezetvédő, állatjogi aktivista és producer. Színészi karrierje során számos díjat zsebelt be. Zenés videókat rendez és televíziós műsorokat is készít. Legutóbb a népszerű gazember, Joker szerepében láthattuk, melyért Oscar-díjat kapott.
Connie Nielsen (Lucilla)
Számára sem állt meg az élet. A hölgy inkább dán filmekben játszott és azokban értékelték a színészi teljesítményét díjakkal. Nekünk talán az Igazság Ligája című filmből lehet ismerős.
Derek Jacobi (Gracchus szenátor)
Angol színész és rendező. 1994-ben lovaggá ütötték a művészethez való hozzájárulásának jutalmául. 1989-ben Dániában, a Dannebrog Dán Rend tagja. Utolsó szereplése a Korona című sorozatban volt, ahol Windsor hercegét, VIII. Edwardot alakította.
Djimon Hounsou (Juba)
Amerikai színész és modell. A Gladiátor mellett még a Véres gyémántok című filmben való szerepléséért is elismerték. Inkább mellékszerepekben láthattuk. Játszott az Aquaman-ben, A szigetben és a Shazam-ban.
Ralf Möller (Hagen)
Német színész és testépítő. Láthattuk még A skorpiókirályban. Az utolsó szerepe a Sabotage című akciófilmben volt 2014-ben. A Breach-ben fogjuk látni legközelebb.
Tommy Flanagan (Cicero)
Skót színész, akit leginkább a Kemény motorosok című sorozatban láthattunk. Játszott a Galaxis őrzőiben és a Westworld sorozatban is.
Spencer Treat Clark (Lucius)
A sebezhetetlen című filmből lehet még ismert. Játszott még a Titokzatos folyóban és az Üvegben. Maradt a színészi pályán.
David Schofield (Falco szenátor)
A Karib-tenger kalózai franchise-ban láthattuk. Ismerős lehet még a Paddington és a Shakespeare kalandjai című sorozatból.
Giorgio Cantarini (Maximus fia)
Gyerekszínészként kapott egy kisebb szerepet a filmben. Ezen kívül inkább olasz filmekben játszott, abból sem sokban. Magyarországra ezek közül nem is jutott el sok.
És akkor jöjjön pár érdekesség a filmmel kapcsolatban.
Operatőr a közönségben
A film egyik jelenetében, a nézők között, látható egy modern ruhában öltözött kamerás férfi
Cipők a jövőből
A film egyik legjobb csatajelenetében látható egy férfi bakancsban. Az ókori Rómában nem volt népszerű viselet…
George a ló
Russel Crowe ugyanazt a lovat üli meg a Gladiátorban és a Robin Hood-ban is. A ló neve George és különleges kapocs van közte és a színész között. Ezért választották ezt a paripát a 10 évvel későbbi filmhez is.
Forgatókönyv
A forgatókönyvek átlagos hossza 100 oldal feletti. A Gladiátor forgatókönyvének alig volt 21 oldala, amikor elkezdték forgatni. A filmet már forgatták, de a rendezőnek még fogalma sem volt, hogy fejezze be a történetet. Közben találtak ki mindent.
Oscar-díj
A színészt rendkívül meglepte, hogy ő nyerte az Oscar-díjat. Egyáltalán nem számított rá, viszont ez lendítette be a karrierjét.
Tigrisek
A film egyik jelenetében Maximus tigrisekkel viaskodik. A kulisszák mögött végig volt egy állatorvos, nyugtató lövedékekkel. Hála az égnek nem kellett használnia.
Maximus otthona
A film cselekménye nagyrészt improvizált. A filmbéli otthon nagyon hasonlított ahhoz, amilyen Russel Crowe eredeti ausztráliai háza és birtoka. Direkt hasonlót kerestek, hogy a színész jobban átadhassa az érzéseit.
A hüvelykujj
Tudtátok, hogy akkoriban pont a fordítottját jelentette az ismert kézmozdulat. Akkoriban ha valaki lefelé mutatott a hüvelykujjával az “jót” jelentett. Vagyis az arénában harcoló megúszta volna a dolgot. Ezzel tisztában volt a produkciós csapat is, de féltek, hogy a nézőket megzavarja.
Jelmeztervezés
A filmhez több mint 10.000 jelmezt terveztek. Janty Yates volt a jelmeztervező