Egy művész olyan realisztikus festményeket készít, hogy lehet, kétszer is meg akarod nézni őket
Philipp Weber német hiperrealista művész, aki nem az arcok mögött, hanem azokon túl mesél,
lenyűgöz minket modelljeinek szépségével, miközben az emberi lét valódi értelmére irányítja a figyelmünket. A valóság egy teljesen új dimenzióját kínálja nekünk, a szuperrealista festészeti technikák jellegzetes stílusát alkalmazva. Első pillantásra talán nehezen tudod eldönteni, hogy egy fényképet vagy a munkáinak nagyszerűségét nézed.
Készülj fel az utazásra, mert a legfontosabb darabjaiból válogattunk néhányat, saját szavaival kísérve az általa életre keltett művészetről.
Hiperrealizmus: mély merülés a lényegünkbe
„Több mint valóság: a fotográfiával ellentétben a hiperrealizmus még intenzívebb élmény, koncentrált energia, érezni benne a mesterséget és a vitalitást.”
Gyakorlata során Weber túlnőtt a szakterületén létező megközelítéseken, és ezzel megteremtette egyedi, jellegzetes stílusát, amely tiszteletet és csodálatot váltott ki belőle a művészek és szakemberek körében szerte a világon.
„A festményeim a homlokzat mögé néznek: a szuperrealizmus számomra nem a maximális részletességről szól, hanem a maximális érzésről.”
Weber azt mondja, hogy inspirációi közé tartoznak az irodalmi és filmes alkotótársak munkái, de különösen a körülötte élő emberek nagyon személyes tapasztalatai, vágyai és álmai, amelyekkel kapcsolatban érzi magát. Weber ezekből az élményekből kiindulva olyan sorozatokat fejleszt ki, amelyekben a festményeket filmstillképekhez hasonlóan egész dramaturgiákat formálnak.
Weber 1974-ben született Németországban. Már gyermekként azonnal felismerték tehetségét, és arra ösztönözték, hogy művészi pályára lépjen. Tanulmányait Kasselben kezdte, majd a berlini Művészeti Egyetemre ment, ahol mesterképzésen végzett.
Weber ma már világszerte elismert művész, aki kiállításokon és művészeti vásárokon mutatja be munkáit, és széleskörű érdeklődéssel fordulnak művei felé.
2015 és 2017 között részt vett a nemzetközi IBEX Collection mesterprogramjában, amelyet a szakterületének egyik legjobb mesterművészeként választottak ki és ismertek el.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Egyszerűen csak nézz rá… mintha valódi lenne.
Weber először kezdeti vázlatokat készít, mielőtt professzionális fotózások után nagyméretű darabokként megfestené őket. Ezután a műteremben végzi el a hosszadalmas festési folyamatot. Hónapokig tartó fejlesztési szakaszok után „zizegő szövetek és folyó víz tökéletes átlátszóságban, de az emberi létezés mély betekintése is megörökítésre kerül a vásznon” – árulja el Weber
„A homlokzat mögé tekintve olyan lélektájakat hozok létre, amelyek – a szó mindkét értelmében – többrétegű ragyogással rendelkeznek” – mondja Weber. Technikája rendkívül finom, és minden egyes darab elkészítése hosszú időt vesz igénybe. Ennek köszönhetően egy év alatt 1-2 festményt is életre kelt.
Melyik festményhez éreztél mélyebb kötődést?