Minél több idő telik el, annál kevesebb barátunk van: és ezzel nincs semmi baj.
Ahogy telik az idő, egyre felnőttebbek és érettebbek leszünk, és normális, hogy kevesebb ember vesz körül minket, mint korábban, ami általában és azért is történik, mert bizonyos kapcsolatokat nem vagyunk hajlandóak fenntartani, vagy akár új barátságokat kötni.
Ha te is így érzed, íme néhány ok, amiért nincs veled semmi baj:
Az új emberek megismerésének lehetőségei csökkennek
A felnőtt élet mindig tele van munkahelyi vagy családi kötelezettségekkel, és már nincs annyi időnk a barátokra, mint régen. Így csökkennek a lehetőségek és a hajlam arra, hogy új emberekkel találkozzunk, és ezzel nincs semmi baj.
Közömbösebbé válunk
Fiatalon mindent úgy élünk meg, mintha mi lennénk a főszereplők – ha egy barátunk összeveszik a rokonával vagy a párjával, az a mi problémánk is. Ahogy felnövünk, rájövünk, hogy ez energiapazarlás, és hogy nem tudunk mindenki problémájával foglalkozni, ezért jobb, ha bizonyos helyzetekből kimaradunk.
Nem érdekünk, hogy visszatérjünk a múltba.
Mindannyian mondtuk már a tipikus „találkoznunk kellene!” mondatot anélkül, hogy valóban ezt akartuk volna. Ha tényleg nem vágyunk arra, hogy újra lássuk azt a személyt, hogy időt szánjunk rá, akkor csak annyit mondjunk, hogy „jó volt látni téged”.
Az időnk egyre értékesebbé válik
Amikor fiatalok vagyunk, úgy érezzük, hogy az időnk korlátlan. Felnőttkorban úgy tűnik, hogy az idő soha semmire sem elég! Aztán megváltoznak a prioritások, és elkezdjük értékelni azt, amit korábban félretettünk, például a családra való odafigyelést és a pihenést, hogy energiával induljon a hét.