Az emberek értetlenül álltak, amikor egy 400 éves festményen „Nike cipőt” láttak
Az emberek teljesen összezavarodtak, miután egy 400 éves festményen állítólag „Nike cipőt” fedeztek fel.
A szóban forgó műalkotás, a „Frederick Sluysken portréja”, amelyet Ferdinand Bol holland mester festett a 17. században, újra megnyitotta az időutazás körüli heves vitát.
A londoni Nemzeti Galériában kiállított portré a kiállítás látogatóinak egy párját rendkívül tanácstalanul hagyta.
A szóban forgó festményt a galéria „Bol egyik legszebb portréjának” nevezte.
A képen a kisfiú egy borospohárral felfegyverkezve áll az előtérben, miközben egy asztalnak támaszkodik, kezében néhány elég erősnek tűnő citrommal.
A galéria részletei: „A fiú elegánsan öltözött szürke öltönybe és hozzá illő köpenybe, amelyet fényes aranygombok és szalagcsokrok díszítenek; széles karimájú kalapja a mögötte lévő szék háttámlájára van akasztva.”
A művészetkedvelők azonban teljesen értetlenül álltak, amikor meglátták, hogy a portré múzsája látszólag egy pár modern Nike edzőcipőt visel, annak ellenére, hogy a cipőmárkát csak 1964-ben alapították.
Úgy tűnik,hogy még a bal cipő belső oldalán a Nike ikonikus fehér pipa is ott van – annak ellenére, hogy a képet több száz évvel a márka megalapítása előtt festették.
Az 57 éves Fiona Foskett 23 éves lányával, Hollyval ment el a galériába, amikor teljesen elképedtek a bizarr látványtól.
A Wight-szigeti lakos a The Sunnak mesélte: „Azt kérdeztem a lányomtól: „Várj csak, egy Nike edzőcipő van rajta?”.
„A korát elnézve, biztosan a kezébe került a valaha készült első pár Nike edzőcipő. Vagy ő valójában egy időutazó?”
Bár az ötlet, hogy valaki a 17. században Nike cipőt viseljen, őszintén szólva vicces – a Nemzeti Galéria szóvivője azóta beleszólt az elméletbe.
A következőképp nyilatkoztak a lapnak: „Nagyon örülünk, hogy ez a kép ilyen nagy sikert aratott a látogatóink körében.
„A követők körében visszhangra talált, amikor kitettünk egy tweetet, amelyben arra kértük az embereket, hogy nézzék meg, észrevesznek-e egy „modernebb” részletet, ha közelebbről megnézik a portrén látható nyolcéves fiú cipőjét.”.
A szóban forgó tweet így szólt: „A jelenleg kölcsönben nálunk lévő, elbűvölő ‘Frederick Sluysken portréja’ egy borkereskedő fiát ábrázolja.
„Nézd meg közelebbről a cipőjét, és talán észreveszel egy „modernebbnek” tűnő részletet. Látod?”
És én még azt hittem, hogy apám Adidas Sambas cipői a 80-as évekből retrónak számítanak…
De nem meglepő módon nem ez az első eset, hogy az emberek állítólag egy korabeli részletet fedeztek fel egy ősi műalkotásban.
Az emberek egyszer zavarba jöttek, miután észrevettek egy 19. század közepén készült festményt, amelyen egy fiatal nő látható, amint egy iPhone-t tart a kezében, miközben egy mezőn sétál.
A műalkotást, amelynek címe „A várt igazi”, Ferdinand Georg Waldmüller festette 1860-ban, és sokan azt hitték, hogy a szóban forgó hölgy valamiféle időutazó.
Az ilyen elméleteknek hamarosan véget vetettek, miután kiderült, hogy a nő kezében lévő állítólagos „iPhone X” valójában egy kis imakönyv.