14 telefondizájn a múltból, amit a mai fiatalok már valószínűleg el sem tudnának hinni
Az első mobiltelefonokat még 1980 környékén dobták piacra, azóta pedig folyamatosan fejlődik a technika. Az egyik legnagyobb fejlődésen a készülékek külseje ment keresztül, ami főként a 2000-es évek környékén teljesedett ki igazán, amikor is gyakorlatilag minden létező formájú és méretű készülék kapható volt a piacon. Azóta nagyot változott a világ, és ismét az egyszerű, egymáshoz nagyon hasonlító telefonoké lett a főszerep.
14 Haier P7
Így nézett ki a Haier P7-es mobiltelefon. A legfurcsább az volt benne, hogy mivel a dizájnját egy toll inspirálta, ezért 15 cm hosszú volt, 2,7 cm széles és 1,82 cm vastag.
13 Samsung Bang & Olufsen Serenade
A Samsung Bang & Olufsen Serenata modellje csúcstelefonnak számított a korában. 4 GB-os memóriája és prémium hangszórója miatt nagyon keresett készülék volt. Vagyis csak lett volna, mivel az emberek nagyon kényelmetlennek találták a billentyűzet nélküli telefont, amivel minden hívás és SMS küldés maga volt a pokol, ezért hamar eltűnt a piacról.
12 Motorola Blackflip
A Motorola Blackflip egy érintőképernyős telefon volt, melynek belsejében QWERTY billentyűzet is helyet kapott. A hátlapján is volt egy kis érintőpanel, ami még kényelmesebbé tette a használatát.
11 Siemens Xelibri 6
A Siemens Xelibri 6 mobiltelefont egy nagyon híres tervező, George Appling készítette, egyfajta divatkiegészítőként. Bár a női kozmetikai tükör inspirálta dizájn egész szép volt, valójában a benne lévő gyenge technológia miatt sosem vált igazán népszerűvé.
10 YotaPhone 2
A YotaPhone 2 első ránézésre olyan, akár egy modern okostelefon, azzal a különbséggel, hogy mindkét oldalán képernyő kapott helyet. Az egyik oldalán fekete-fehér képernyő volt, aminek a használatával még tovább lehetet kímélni az akkumulátort. Praktikus volt, mivel a hátulján lehetett mondjuk térképet nézegetni mindaddig, míg az elülső kijelzőjén mondjuk a környék legjobb éttermeit kerestük.
9 Nokia 7600
A Nokia 7600 egy nagyon egyedülálló modell volt, főként a mérete és alakja miatt. Ezt is a divatipar tervezte, ám ez jóval sikeresebb volt, mint a korábban említett sminktükör ihlette darab. A mai napig találkozni vele a használt GSM boltokban.
8 Kyocera Echo Sprint
A Kyocera Echo Sprint telefon szintén két képernyős volt, és a két képernyőn egymástól függetlenül lehetett alkalmazásokat futtatni. Szintén sok helyzetben praktikus volt ez a tulajdonság.
7 Motorola V70
A Motorola V70 telefont 2002-ben dobták piacra, és a legjobban a dizájnja miatt tűnt ki, mivel a külső tokját a képernyő körül elforgatva lehetett hozzájutni a gombokhoz.
6 Samsung Matrix
A Samsung SPH-N270, vagyis a Matrix a Mátrix Újratöltve című filmmel együtt jelent meg. Ezt azonban nem hétköznapi használatra tervezték, inkább csak egy gyűjtői kiadásnak a film rajongói számára.
5 Samsung P300
Első ránézésre a Samsung P300 olyan, akár egy mini-számológép, azonban egy teljesen működőképes telefon volt, melynek súlya pusztán 81 gramm volt. Igazi szenzáció volt a maga idejében.
4 Sony Ericsson F100i
A Sony Ericsson F100i mobiltelefon kifejezetten nők számára készült, ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy becsukott állapotban, inaktív képernyővel tükörré volt változtatható.
3 Nokia 7280
A Nokia 7280-as telefont sokan csak “rúzsként” vagy “ajakceruzaként” emlegették. Nem véletlenül: a készülék maga tényleg rendkívül hasonlított egy női rúzsra. Ez a telefon része volt a Nokia “Fashion Phone” kínálatának.
2 Microsoft Kin
A Microsoft Kin a cég közösségi hálózatokra szabott okostelefonja volt. Alig 6 héttel a piacra dobása után azonban törölték, mert nem hozta az elvárt eladási számokat.
1 Samsung Juke
A Samsung Juke kísértetiesen hasonlított a 2000-es évek környékén kapható MP3 lejátszókra, ám a mobiltelefonok minden ismert tulajdonságával rendelkezett. Jó ötvözete volt ez a mobiltelefonoknak és az MP3 lejátszóknak.
Számodra melyik volt a legkülönlegesebb telefon?