8 önvédelem tipp, amely többet árthat nekünk, mint segítene
Képzeld el, hogy egyedül sétálsz éjjel, vagy akár nappal és észreveszed, hogy valaki követ téged. Ez az a pont, ahol az önvédelmi tippek nagyon hasznosak lehetnek, hogy túléld az esetet. Azonban nagyon oda kell figyelni, hogy melyik tanácsot fogadod meg, ugyanis nem mindegyik hatékony, sőt valamelyik kimondottan pont ellenkezőleg sülhet el. Ha a tippek megbízhatatlan forrásból származnak nem szabad azokat követni, helyette olyan oldalakat, embereket kell keresni, akik segítenek neked. Mai cikkünkben elhoztunk néhány tippet és tanácsot, amik növelhetik az esélyed, hogy túlélj egy támadást.
1, A kulcsot csak két ujjad között tartsd.
Sokan azt hiszik, hogy úgy tudják legjobban megvédeni magukat, ha a kulcsaikat az ujjaik közé teszik és ökölbe szorítják a kezüket. Nos ennek a módszernek van néhány hátulütője, amit meg kell említenünk.
Ha a támadó észreveszi, hogy így tartod a kezed, akkor valószínű egyből azt fogja lefogni, így esélyed sem lesz arra, hogy megvédd magad.
Ha véletlenül el is találod a támadódat te magad is megsérülsz az ütés során, hiszen a kulcsok felsértik az ujjaidat, nem is kicsit.
2, Ne fuss el a támadód elől.
Egy támadó elől elrohanni nem mindig célravezető.
Kezdjük azzal, hogy elképzelhető, hogy gyorsabb, mint te így még nagyobb veszélybe kerülsz, mint eddig voltál.
Tedd fel magadnak a kérdést, hogy van-e olyan jó fizikai állóképességed, amivel hosszú perceken át képes vagy futni megállás nélkül, vagy vagy-e olyan jó erőben, hogy ha meg kell ütnöd a támadód, akkor e is tudsz menekülni.
A hátad óriási célpont lesz a támadódnak, legalábbis ha van nála fegyver.
Ha elszaladsz, de folyamatosan hátrafele tekintgetsz, sokkal lassabb leszel.
Annak ellenére, hogy azt írtuk nem mindig célravezető ezt alkalmazni, előfordulnak olyan helyzetek, mikor nem lesz más választásod.
3, Ne próbálj meg szót érteni a támadóval.
Lehet, hogy úgy gondolod, hogy a támadóval való beszélgetés és a kapcsolat elmélyítése növeli a túlélési esélyeidet, de előfordul, hogy ezzel pont az ellenkezőjét éred el.
A támadó kizárólag a saját céljára összpontosít. Tehát ha megzavarod a célja elérésében, könnyen agresszívvá válhat, ami a te szemszögedből nézve nagyon nem jó. A stressz pedig csak fokozza benne a gondolatot, hogy drasztikusabb lépéseket eszközöljön veled szembe.
4, Fölösleges önvédelmi videókat nézned.
Az ilyen videók szépen elmagyarázzák, hogy mit és hogyan kellene tenned, de ez egyáltalán nem olyan, mintha rendes önvédelmi órára mennél el. Nyilván miután megnézel egy ilyen videót, felkészültnek érzed magad, de hidd el közel sem vagy felkészülve. Az oktatók lassan mutatják a mozdulatokat, ám ha támadóval kerülsz szembe, minden olyan gyorsan történik, hogy esélyed sem lesz felmérni a helyzetet és előkeresni az emlékezetedből melyik fogást kellene alkalmaznod. Szóval, ha valóban meg akarod védeni magad, iratkozz be egy rendes oktatásra.
5, Vedd fel a szemkontaktust.
Bizonyára te is hallottad már azt a mondást, hogy ne vedd fel a támadóddal a szemkontaktust, mert csak idegesebb lesz és egyből támadni fog.
Ez bizonyos helyzetekben igaz, de a legtöbb esetben ezzel csak bebiztosítod a támadód, hogy gyenge célpont vagy. A szemkontaktus felvételével azt sugallod neki, hogy magabiztos vagy és nem félsz tőle, sőt készen állsz arra, hogy a rendőrségen azonosítsd, ha szükséges.
7, Ne rúgd őket ágyékon.
Bár ez nagyfokú fájdalommal jár, ám mégsem fog rajtad annyit segíteni, mint hiszed. A férfiak könnyedén meg tudják védeni eme érzékeny területüket, hiszen tudatában vannak annak, hogy ez hatalmas gyenge pont számukra. Ha sikerül is megrúgnod, nem feltétlenül fogsz nyerni annyi időt, amennyivel el tudnál előle menekülni.
8, Ne telefonálj.
Sokan hiszik, hogy ezzel a módszerrel nem fogják őket megtámadni, de ez nem így van, ugyanis a telefon másik végén lévő ember nem fog tudni neked segíteni, ha véletlenül mégis neked esnének. A támadót egyáltalán nem ijeszti meg, ha látja, hogy telefonon csevegsz, sőt előnyt fog kovácsolni belőle, ugyanis ilyenkor az ember gondolatai máshol járnak, így könnyű célponttá válsz.
9, Bónusz: Segítség helyett kiabáld azt, hogy Tűz van.
Néha a segítség helyett célravezetőbb egy másik szóval segítséget kérni, például azzal, hogy “Tűz van”.
Egyrészt, erre jobban felkapják az emberek a fejüket, és több esélyed van arra, hogy valaki hívja a rendőrséget.
Másrészt, ha az emberek azt gondolják, hogy a közelükbe tűz van, elkezdhetnek futni a másik irányba, így te is kiszabadulhatsz a támadód karmai közül.
Hasznosnak találtad a fent említett információkat?