10 borzasztó szépségszabvány, amelyet nehéz elképzelni, hogy a múltban használtak
Mindegyik korszaknak és minden nemzetnek mindig volt saját divat trendje és szépségszabványa. Néha a nőknek fel kellett áldozniuk egészségüket, megjelenésüket, sőt életüket is, hogy megfeleljenek ezeknek a szabványoknak. Ráadásul a múlt divatos lányai számára különböző szörnyű és furcsa dolgok voltak igazán normálisak.
Az alábbiakban bemutatjuk a legveszélyesebb dolgokat, amiket az őseink használtak, hogy lépést tartsanak a divattal.
Veszélyes hajfesték
A 19. században a nők már használtak veszélyes hajfestékeket. Ezek a festékek mérgező ezüst-nitrátot vagy ólmot tartalmaztak, amelyek hatással voltak a bőrükre, hajukra és tüdejükre. Ráadásul, az eredmények kiszámíthatatlanok voltak. Például fekete helyett a hajuk zöldre is változhatott.
Krémek ciánnal és higannyal
A szeplő- és májfolt eltávolító krémek nagy mennyiségű ciánt és higanyt tartalmaztak, amelyek jól működtek a nem kívánt pigmentációval. Ezeket a krémeket következetesen használva a szervezetben felhalmozódott a higany, ami a higanymérgezés miatt megrövidítette a nők életét.
A higany(II)-kloridot, egy igazán mérgező anyagot, amely befolyásolja a központi idegrendszert, a bőr simábbá tételére és a szifilisz gyógyítására használták.
Cinóber arcpirosító
A cinóber (higany-szulfid) egy olyan ásványi anyag, amely a közelmúlt vulkáni tevékenységéhez kapcsolódik. A higany (II) -szulfid egyszerű fényes vörös formájára utal, és azt pirosító és púder előállítására használták. Még az ókori Japánban, és az ókori Kínában is használták, majd később hajfestékként szolgált.
A többi higanyvegyülethez hasonlóan a cinóber rendkívül mérgező, és a gőzeinek belélegzése súlyos mérgezést okozhat.
Galandférgek, hogy megszabaduljanak a túlsúlytól
A nőknek nem kellett az időt tölteni az edzőteremben, és szigorú diétát követniük, csak a galandféreg petékkel ellátott tablettákat kellett bevenniük, és ténylegesen elvesztették a súlyukat. Később kiderült, hogy különböző egészségügyi problémákat tapasztaltak: hányinger, vérszegénység, legyengült immunrendszer, fáradtság és fejfájás.
Flanel ruhák
A viktoriánus korszakban rendkívül népszerűek voltak a flanel ruhák, ingek és pizsamák. De sajnos nem minden ember engedhette meg magának. A drága anyagot olcsóra cserélték, amely nagyon gyúlékony volt. Egy olyan ember, aki ebből az anyagból készült pizsamát viselt, és egy gyertya közelében állt, megsérülhetett vagy akár meg is halhatott.
Fog-reszelés
Minden országnak saját szépségszabványai vannak. Indonéziában például, a nők kiélesítették a fogaikat, hogy azok hasonlítsanak a cápafogakra. Ezzel szemben a szemfogaikat pedig laposra reszelték. Azt mondják, hogy ma is találhatunk ilyen nőket. A reszelés folyamata meglehetősen fájdalmas és veszélyes, mivel a különböző baktériumok könnyen bejuthatnak a szervezetbe a sérült zománcon keresztül.
A fogak díszítése
Körülbelül 2000 évvel ezelőtt az ősi maják arannyal és drágakövekkel díszítették fogaikat. A fogakra kis lyukakat fúrtak, hogy bele tudják illeszteni a jade vagy az arany kis darabjait. Az ókori Egyiptomban nagyon hasonló technológia volt. Ezek a kiegészítők a jólétet és a személy magas társadalmi státuszát szimbolizálták.
Koponya deformáció
Itt van egy másik furcsa szépség rituálé az ókorból. A hosszúkás fejet, amely egy tojásra hasonlított, gyönyörűnek tartották. A régészek mindenhol találtak ilyen koponyákat: Dél-Amerikától a Közel-Keletig. Nyilvánvalóan az ősi emberek a gyermekkorban kezdték átalakítani a koponyájukat: a gyerekek fejét szorosan megkötözték kötszerekkel vagy fa deszkákkal. Ezek a technikák igazán szörnyű hatással voltak az agyra, és a gyerekek gyakran meghaltak emiatt a gyakorlat miatt.
Mell kötözés
A középkori szépségszabványok azt állították, hogy a nőknek kis mellük kell legyen a kereszténység befolyása miatt. A női testeknek nem volt szabad szexuálisnak lenni: vékony csípő, lapos mellek, kis kezek és lábak és vékony ajkak. Ezen eredmények elérése érdekében a lányok gyermekkorában kezdték el lekötni a mellüket, annyira, hogy az emlőmirigyük megállt a fejlődésben.
Terhesség
A középkorban a Mária-kultusz a terhességet megereszkedett mellekkel együtt népszerűvé tette. Ahhoz, hogy divatos legyen, egy nőnek terhesnek kellett lennie, vagy különleges ál-hasat kellett viselnie. Azonban a többszöri szülés, illetve a nehéz hamis has viselése befolyásolta a gerincet, és igazán kimerítő volt a nők számára.
Mely szépség trendek voltak a legfurcsábbak? Mit gondolsz?