Ha fiatalabbnak nézel ki a valós korodnál, az az intelligencia jele is lehet - állítja egy kutatás
A biológiai életkorunk sokszor egészen más, mint amennyi idősnek érezzük magunkat. Nagyon sok olyan tényező van, amitől idősebbnek vagy fiatalabbnak tűnhetünk, például a stressz, az anyagi gondok, a napi problémák, és egy tanulmány szerint az intelligencia is. Ebben azt állítják, hogy magasabb intelligencia birtokában fiatalabbnak nézünk ki és fiatalabbnak is érezzük magunkat valós korunknál. Hogy ez hogyan lehetséges, most arról tudhatsz meg többet.
Hogy mennyi idősnek érzed magad, az számít igazán
A kutatás 1957-ben vette kezdetét. Akkor a kutatók középiskolások IQ szintjét mérték fel, majd évekkel később, 1992-ben, 1993-ban és 2011-ben, amikor 71 évesek lettek, megkérdezték őket arról, mennyi idősnek érzik magukat. Az eredmények szerint azok, akiknek magasabb volt az intelligenciájuk, jóval fiatalabbnak érezték magukat az igazi életkoruknál.
De ez hogyan befolyásolja a kinézetüket? Nagyon egyszerű! Gondolj csak bele, ha idősebbnek és fizikailag gyengébbnek érzed magad, az depresszióssá és betegségekre hajlamosabbá tehet. Minél fiatalabbnak érzed magad, annál több benned a tenni akarás és az életkedv.
Az intelligens emberek jóval nyitottabbak az új dolgokra
Ha rá tudunk csodálkozni a körülöttünk lévő világra és szomjazunk az új élményekre, attól bármilyen életkorban fiatalnak érezzük magunkat. Az intelligens emberek szívesebben utaznak, fedeznek fel új országokat és próbálnak ki ismeretlen dolgokat, mivel nyitottabbak a kínálkozó lehetőségekre. Az utazás segít, hogy aktívak és energikusak maradjunk. Nyilvánvaló, hogy belevágni egy új kalandba sokkal jobban hangzik, mint egész nap feküdni a kanapén…
Egészséges szokások kialakítása
Az fog a legtöbbet számítani, hogy hogyan táplálkozunk és hogyan bánunk a testünkkel. Ilyenkor láthatjuk megtérülni azt, hogy az egészséges életmódot választottuk.
Aki okos, az tudja, hogy a rossz döntésekért idővel borsos árat kell fizetni. Ez pedig a legnagyobb motiváló erő lehet, hogy törődjünk magunkkal. Egy kevesebb intelligenciával rendelkező ember nem ás ilyen mélyre. Érdemes minél több dolgot megtudni a testünkről és arról, hogy mi az, amivel árthatunk neki. Ez nehéz, de kifizetődik!
Az intelligencia pénzt is hozhat
Az iskolázottság sokszor jól fizető állást eredményez, ami pedig pénzt hoz. A pénz pedig fontos! Azok, akik az átlagosnál többet keresnek, jobb orvosi ellátásban részesülnek, időről időre költhetnek eleget a szépségükre, jobb minőségű ételeket ehetnek és utazhatnak is. Ennek pedig mind fontos szerepe lesz idősebb korban.
Az okosabb emberek jobban tudják kezelni a stresszt
A fiatalságért vívott küzdelemben a stressz a legnagyobb ellenfelünk, mivel sejtszinten gyorsítja az öregedést. A magasabb intelligenciával rendelkezők viszont tudják rangsorolni a problémáikat, így ahelyett, hogy egyszerre az összes gondjukon stresszelnének, egyenként képesek őket megoldani. Fel vannak készülve a nehézségekre, amivel az időskor jár, és kevésbé érzik magukat sebezhetőnek.