A testalkatunk határozza meg, hogy milyen edzéseket kell végeznünk. Neked milyen formájú az alakod?

Sokan nem tudják, hogy a testalkat nagyban befolyásolja az edzést és pontosan ezért nem mindegy, hogy milyen jellegű gyakorlatokat végzünk az edzőterembe. Van olyan testalkatú ember, akinek inkább a kardio edzéseket kell erőltetnie, de akad olyan is, akinek inkább az erősítő gyakorlatokat kell előnyben részesítenie. Köztudott, hogy a magas, vékony testalkatú emberekre a legnehezebb izmot varázsolni, míg alacsonyabb társaiknak jóval egyszerűbb ezt kivitelezni. Mai cikkünkben három különböző testalkatot mutatunk be, melyeknél elmondjuk, hogy milyen edzést célszerű végezni a kívánt hatás elérése érdekében.

1, Magas, sovány – nehezére esik az izomnövelés.

Tipikus maratoni futó testalkat, melyre nagyon nehéz izomtömeget varázsolni. Az ilyen embereknek vékony testalkatuk, kis vállaik és lapos hasuk van, melyet, csak hosszú hónapok kemény munkájával lehet formázni.

Ahhoz, hogy látványos eredményt érjenek el fel kell hagyniuk a kardio edzésekkel, ugyanis azzal csak zsírt égetnek el. A legjobb, ha vegyes típusú edzéseket csinálnak, például 3 nap erősítő, 2 nap kardio.

Gyakorlatok:

Rendszeres súlyemelés;

Kerékpározás;

Egyéb haserősítő gyakorlatok.

Hozzá kell tennünk, hogy az ilyen testalkattal rendelkezőknek nincs szüksége arra, hogy heti 5 napon keresztül lent tartózkodjanak az edzőterembe, ugyanis tökéletesen elegendő, ha heti háromszor látogatják meg. Mindezek mellett fontos a folyamatos evés.

2, Kerek vagy körte alak – hajlamos a testzsír elraktározására.

A széles derékkal és nehéz csontszerkezettel rendelkezőknek általában olyan testalkatuk van, mely több zsírt tárol el. Sajnálatos módon az ilyen emberek sokkal könnyebben elfáradnak fizikai tevékenység közben, mint társaik, sőt, nehezebb nekik az edzőterembe helyt állni, de ha kitartóan edzenek, és megfelelő étrendet követnek akkor elérhetik céljaikat.

Csak a futópadon történő edzés hasztalan, ugyanis szükség van súlyemelős gyakorlatokra is. Fontos, hogy ne csak egyfajta edzést erőltessenek ezek az emberek, hanem minél több, minél változatosabb gyakorlatokat is végezzenek. Célszerű heti szinten legalább 3-4-szer lemenni, és 3-5 fajta gyakorlatot végezni. Az edzőtermi edzés mellett kiegészítésként harcművészetre is érdemes elmenni.

Gyakorlatok:

Sprintfutás, zsámolyugrás, szán tolás;

Súlyemelés, bicepsz, tricepsz gyakorlatok.

3, Jó testfelépítésű – kissé sovány, jó anyagcserével rendelkező.

A széles vállú, keskeny derekú, alacsony testzsírral rendelkező emberek a legszerencsésebbek, ugyanis testalkatuk tökéletes a testépítéshez. Folyamatosan kell enniük, napi 2500 kalóriát kell bevinniük a szervezetükbe, hogy legyen erejük az edzésekhez.

Az edzések alapját a kombinált gyakorlatoknak kell képezniük. Például legyenek olyan edzéseid, amikor a gyakorlatok között rövidebb-hosszabb pihenőidőt tartasz, illetve aminek nagy és kicsi intenzitása van. Célszerű heti 3 súlyzós edzést végezni, ahol a karok, a mellkas, a hát a vállak és a lábak kapnak főszerepet.

Azok az emberek, akiknek kevesebb a testzsírja nem kell annyira rákoncentrálnia a kardio edzésekre. Heti szinten egyszer elég 3-4 kardio gyakorlatot beiktatni az edzésekbe, de nem kell sokáig tartania.

Gyakorlatok:

Kardio edzésként remek a zsámolyra, padra ugrálás.

Erősítő edzésként pedig a rendszeres súlyemelést ajánlják.

Neked milyen a testalkatod?