10 hétköznapi dolog, amit a legtöbb ember rosszul csinál.
Vannak olyan tevékenységek, amelyeket naponta hajtunk végre anélkül, hogy figyelmet fordítanánk arra, hogy valóban helyesen végezzük-e el őket. Néha jobb, ha ezeket a mindennapi dolgokat más szemszögből nézzük. Természetesen nagyon sokan tudják, hogyan kell zuhanyozni vagy hajat mosni, de vajon valóban a leghatékonyabb módon csinálják? Annak érdekében, hogy lerántsuk a leplet a valóságról és bemutassuk, hogyan is kellene a leghétköznapibb dolgokat megcsinálni elkészítettük ezt a cikket, mely választ ad minden kérdésre.
1, Hajmosás
Helyes eljárás:
A nedves hajad törülköző helyett pamut pólóval szárítsd meg.
Az ujjhegyeiddel finoman masszírozd bele a sampont a fejbőrödbe.
A hajtöveket soha sem szabad hajkondicionálóval bekenni.
Mielőtt felteszed a hajkondicionálót előtte csavard ki a vizet a hajadból.
2, Hátizsák viselése tömegközlekedésben
Annak érdekében, hogy tömegközlekedés során megvédd a táskád a zsebtolvajoktól, jobb, ha a hátizsákot a hasadra teszed, nem pedig a hátadra. Így mindig szem előtt tarthatod.
3, Kormány fogása
Ha fenti képnek megfelelően fogod a kormányt, azzal csak azt éred el, ha légzsák kinyílik akkor az arcodba fogja csapni a kezed. A helyes fogás a lenti képen látható, ezzel saját magad is megvéded.
4, Fogkrém adagolás
Nem kell a fogkefét minden egyes alkalommal úgy beteríteni fogkrémmel, ahogy a bal oldali képen látszik, még annak ellenére sem, hogy a reklámokban folyamatosan ezt tolják az arcodba. Valójában csupán egyetlen pöttyre van szükség a fogmosáshoz.
5, Ragtapasz felhelyezése
Azért, hogy ne csússzon le a ragtapasz az ujjadról, egy speciális vágást és hajtást kell rajta alkalmazni. El kell vágni keresztbe a ragtapaszt, majd ráhelyezni az ujjad, majd óvatosan ráhajtogatni a “szárnyakat”. Ezzel a módszerrel vége a lecsúszott ragtapaszoknak.
6, Melltartó viselés
Ha úgy találod, hogy a melltartód túlságosan szoros, még úgy is, hogy a kosár mérete megfelelő, használj melltartó-hosszabbítót, ami lehetővé teszi, hogy kicsit lazíts rajta.
7, WC papír felhelyezése
A legjobb, ha a WC-papír előröl, nem pedig hátulról tekeredik, ugyanis ezzel elkerülheted, hogy mind a papírra, mind a kezedre kórokozók és baktériumok telepedjenek.
8, Kézfertőtlenítés
A leghatékonyabb kézfertőtlenítők azok, amikben 60% alkohol van, az ennél alacsonyabb százaléktartalmú készítmények nem távolítják el a káros mikroorganizmusokat és baktériumokat a kézről. Ha nincs ilyen nálad, akkor inkább moss kezet.
9, Zuhanyzás
A forró zuhanytól és fürdőtől a bőr kiszárad, ezért elkezdhet viszketni, kiütésekkel lesz tele és nagyon kellemetlen érzést idéz elő. A zuhanyzás optimális időtartama maximum 10 perc.
10, Edzés utáni hibák elkövetése
Edzés után a testhő megemelkedik, és ilyenkor egy langyos, hűvöskés zuhany esik a legjobban, ami segít még az izmok regenerálódásában is. Sőt ez csökkenti az izomláz kialakulását is.
Edzés során a test glikogént használ fel, hogy energiával lássa el azt, pontosan ezért fontos, hogy folyamatosan pótoljuk ezt. A legjobb megoldás, ha fehérjét eszel vagy iszol sportolás után, vagy egy kevés szénhidráttartalmú ételt eszel 30 perccel az edzés után.
Hasznosnak találtad a cikket?