Ezt kell tenned, ha megtámad az utcán egy kutya!
Mi tévők legyünk, ha ránk támad egy kutya? Hasznos tippek!
A felelőtlen, meggondolatlan emberi magatartás miatt sajnos számtalan kutya kóborol városainkban, falvak szélén. Az elvadult ebek többnyire nem bántják az embert, de sokszor kiszámíthatatlanok, főleg ha futás, vagy kerékpározás közben találkozik velük az ember. Ahhoz, hogy elkerüljük a konfliktust, adunk pár tippet. Íme!
Őrizzük meg a nyugalmunkat
Vannak, akik azt állítják, hogy a kutyák megérzik, ha félünk. De ember legyen a talpán, aki nem ijed meg, mikor egy agresszív kutya közelít vadul feléje. De mégis össze kell szednünk magunkat, próbáljuk leplezni félelmünket, ne mutassuk ki azt, hogy meg vagyunk ijedve. Ha elkezdünk visítani, hadonászni, akkor a kutya ezt provokációként értelmezi és támadásba lendülhet.
Ne szaladjunk el
Ha a kutya elkezd hangosan, fenyegetően ugatni, ne fordítsunk neki hátat. Nyugodtan, lassan haladjunk tovább, lehetőleg biztonságos helyre. Az is jó, ha mozdulatlanok maradunk, mert pár perc múlva a kutya elveszti az érdeklődését, és elmegy.
Ne nézzünk a szemébe
A szemkontaktus még agresszívabbá teheti az ebet. Tartsuk szemmel a kutyát, de ne nézzünk a szemébe. Ezt a kutya úgy értelmezi, hogy nem akarunk semmilyen konfliktust, így remélhetőleg békén hagy.
Vonjuk el a figyelmét egy tárggyal
Ha van valami éppen a kezünkben, az mindenképpen jól jöhet. Vegyünk elő a zsebünkből egy papírzsebkendőt, majd lóbáljuk kissé meg, dobjuk oda eléje, így ezzel elvonjuk a figyelmét, kizökkentve a négylábút a támadó helyzetből.
Ijesszük el
Ha egyik módszer sem vált be, akkor erőteljesen kiáltsunk rá. Mondjuk ki hangosan, hogy “Nem”, vagy “Mars innét”, amit lehet, hogy a kutya még ért is, hiszen az egykori gazdájától megtanulhatta ezeket a parancsszavakat.
Védjük magunkat a táskánkkal
Ha nem tudjuk elkerülni a támadást, és van táska a kezünkben, hátunkon, gyorsan tartsuk pajzsként magunk elé, hogy lehetőleg abba harapjon bele a kutya.